پروژه مسکونی - تجاری و خدماتی آفتاب

موقعیت : قزوین - شهرک کوثر - جنوب بلوار انصار الحسین - تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی(بلوک ۲۲) زیربنای تقریبی : 224000 مترمربع

 

«پــــــروژه آفتـــــــاب»

 
 
 

 

مساحت نهایی زمین پروژه :  53006 مترمربع

موقعیت نهایی پروژه : پروژه در قزوین شهرک کوثر جنوب بلوار انصار الحسین تقاطع بلوار شهیدصیاد شیرازی(بلوک ۲۲) و شمال کانال آب طالقان واقع شده است و به لحاظ دید منظر و راههای دسترسی از شرایط ویژه ای برخوردار است

زیر بنای پروژه : 224.234 متر مربع

برآورداولیه حجم سرمایه گذاری در ساخت پروژه با قیمتهای فعلی حدود:

  2.800.000.000.000ریال 

 این مجتمع در زمینی به مساحت 53000 مترمربع و با زیربنایی در حدود 224000 مترمربع در شهرک کوثر واقع شده و برآورد حجم سرمایه گذاری در ساخت آن حدود دوهزار و هشتصد میلیارد ریال می باشد.

این پروژه شامل 1641 واحد مسکونی  یک، دو و سه خوابه با انباری و پارکینگ سرپوشیده در 38 بلوک 8، 10 و 12 طبقه و 201 واحد تجاری خطی در دو طبقه با انباری و پارکینگ سرپوشیده و 5000 مترمربع تجاری متمرکز میباشد. پروژه دارای امکانات رفاهی و خدماتی ویژه ساکنین مانند مهدکودک، فضای بازی کودکان، زمینهای بازی، سوپرمارکت، نانوایی، رستوران،کافی شاپ، تاکسی تلفنی، خشکشویی و همچنین واحدهای تجاری میباشد.

پروانه فاز یک معماری پروژه صادر شده و قسمتی از تجهیز کارگاه و خاکبرداری نیز صورت گرفته است.

در طی این مراحل، وام پروژه به واسطه تغییر روش دولت در اعطای تسهیلات پروژه های مسكن مهر منتفی گردید ‌لذا ضمن پیگیری تامین وام از طریق خرید اوراق از بانک مسکن، مذاکرات با شرکت دبله جهت عقد قرارداد جدید آغاز گردید و باتوجه به رشد منطقه و دسترسی‏های پیرامونی که ارزش افزوده مطلوبی را نیز برای پروژه سبب گردیده و موجب بازنگری در افزایش کیفیت ساخت خواهد بود، با درنظرگرفتن تغییر و بهینه‏سازی طرح معماری و نیز افزودن امکانات ویژه به پروژه جهت ایجاد مقبولیت لازم در تامین خواسته‏های خریداران، تفاهم نامه‏ی تغییرات به تائید طرفین رسیده و تا مرحله عقد قرارداد نیز پیش رفت لیکن بعلت کاهش توان مالی شرکت دبله، امضای نهایی قرارداد پروژه آفتاب مقدور نگردید.

شرکت عمران و سازندگی استان قزوین رایزنی با شرکت های سرمایه گذار در سطح کشور را پیگیری نموده، لیکن با توجه به رکود جاری و ریسک سرمایه گذاری در پروژه های مسکونی با این ابعاد، استقبال چندانی در پی نداشته است.

با توجه به احساس مسئولیت مدیران شرکت در انجام تعهدات و برنامه های خود، این شرکت با قبول مسئولیت تامین بازار فروش، ضمن بهینه کردن طرح معماری،کاهش سطح اشغال و افزایش طبقات اقدام به  دعوت از پیمانکاران بزرگ کشور جهت ساخت پروژه نموده و با رایزنیهای مستمر با مدیریت بانک مسکن تمهیدات لازم برای تخصیص وام مسکن برای پروژه را نیز اتخاذ نموده است.

 
 
 
 
.
.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------